Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 w Olsztynie jest najdłużej działającą Poradnią na Warmii i Mazurach.

Historia naszej działalności sięga 1956 roku. Poradnia przez wiele lat była placówką wiodącą i nadzorującą merytorycznie pracę wszystkich poradni w naszym województwie. Po zmianach administracyjnych i ustawodawczych funkcjonwała jako Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 w Olsztynie.

W roku 2013 uchwałą Rady Miasta Olsztyna nasza poradnia, działająca dotychczas przy ul Kopernika została połączona z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 2 z siedzibą przy ul. Jagiellończyka. Z dniem 1.09.2014 r połączone poradnie przeniosły się do nowej siedziby przy ul. Turowskiego 3, tworząc jedną placówkę.

Obecnie nasz zespół liczy 40 osób – psychologów, pedagogów, logopedów o różnych specjalizacjach, stale podnoszących swoje kompetencje i kwalifikacje zawodowe. Jesteśmy wykwalifikowanym zespołem kreatywnych specjalistów otwartym na zachodzące zmiany w otaczającym nas świecie. Jednoczymy wysiłki w celu rozwijania potencjałów intelektualnych, emocjonalnych i społecznych wszystkich tych, którzy korzystają z naszych usług.

Dysponujemy dwudziestomasześcioma w pełni wyposażonymi specjalistycznymi gabinetami, przestronnymi poczekalniami, strefą zabaw dla dzieci.

Posiadamy najnowsze metody diagnostyczne i terapeutyczne.

Z naszych usług korzystają dzieci, młodzież, rodzice, wychowawcy i nauczyciele.

 

"Chcemy skupić się na tym, co w dziecku twórcze, aktywne, optymistyczne, odkryć w nim jego siłę, tak aby rosło na

odpowiedzialnego i zadowolonego ze swojego życia" - to idea, która przyświeca naszym działaniom.

link do BIP PP-P Nr 1 UE-logo link do olsztyn.eu